Island a vše o něm - informace pro cestovatele


OBLASTI ISLANDU:

+ Podrobnější informace o vybraných místech.
 

Kontakt:


 

 


Akureyri a okolí

Toto město má pouhých 15 000 obyvatel ale přesto je to druhé největší islandské město a především metropole severního Islandu. Přes malou velikost má Akureyri téměř vše, co obyvatelé moderního města vyžadují – od letiště přes řadu obchodů, restaurací, ubytovacích zařízení, až po univerzitu, muzea, divadlo a možnosti mnoha výletů do okolí.

Podlouhlý Eyjafjördur, na jehož konci se Akureyri nachází, je malebným fjordem, po jehož březích se nachází několik obcí a mnoho pěkných výhledů. Z Akureyri můžete vyrážet na různé výlety za poznáním. Prvotřídní, byť cenově poněkud náročnou záležitostí je možnost leteckého výletu do Grónska (trvá jeden den). Další zajímavostí je výlet na ptačí ostrov Grímsey nacházející se až na severním polárním kruhu. Pro vášnivé ornitology je Grímsey ráj, rozmanitých druhů ptáků včetně populárních papuchalků zde naleznete bezpočet. Z Akureyri na Grímsey létá letadlo, informovat se můžete v místních turistických centrech a kancelářích. Dalších výletů po okolních fjordech nabízí Akureyri mnoho.

Zcela na severu západního břehu fjordu Eyjafjördur leží město Siglufjördur. Toto město má bohatou tradici v rybářství, konkrétně v lovu a zpracování sleďů, je zde i muzeum věnované tomuto druhu ryb.

Vodopád Godafoss

Západně od Akureyri po okružní silnici číslo 1 narazíte na tzv. Božský vodopád – Godafoss. Jedná se bezesporu o jeden z nějkrásnějších a nejznámějších vodopádů Islandu. Vodopád leží kousek od vesnice Fosshóll. Spatříte jej jednoduše z kolem procházející silnice bez ohledu na směr vaší cesty. U vodopádu se na odpočívadle můžete zblízka kochat jeho majestátností.


Zájezdy na Island

Nabídka rozmanitých zájezdů na Island... >>

Ubytování na Islandu

Rezervujte si ubytování na Islandu online, informujte se o speficikách ubytování na Islandu... >>

Letenky na Island

Informace o letenkách na Island & online prodej... >>
 

Diashow turné Island 2015

Island jako „horkou zemi s ledovou tváří“ představuje cestovatel a fotograf Martin Loew.... >>

Pozorování velryb

Whalewatching - jedinečná možnost prohlédnout si velryby a ptactvo je dostupná na více místech ostrova... >>

Pozorování velryb

Whalewatching - jedinečná možnost prohlédnout si velryby a ptactvo je dostupná na více místech ostrova... >>

Islandský kůň

Na toto ve světě proslulé koňské plemeno na Islandu narazíte jednoduše... >>

Letecký výlet do Grónska

Pro náročnější je tu možnost jednodenního výletu až do Grónska... >>
 

UŽITEČNÉ ODKAZY

Webkamery | Počasí

Zájezdy | Letenky

Ubytování | Půjčovny aut


 


Máte-li dotazy ohledně těchto stránek, nebo vás zajíma jakákoli spolupráce, nebo byste se na těchto stránkách rádi podělili se zkušenostmi o Islandu, kontaktujte nás.