Island a vše o něm - informace pro cestovatele


OBLASTI ISLANDU:

+ Podrobnější informace o vybraných místech.
 

Kontakt:


 

 


Letenky na Island - letenky Keflavík / Reykjavík

Letecky na Island není možné pravidelně cestovat přímo z Prahy. Některé společnosti čas od času nabídnou nějaký charterový let přímo z Prahy na Island za velmi rozumnou cenu (sám mám zkušenost s letenkou od Travel Service za cca 7500,-), ale takové letenky na Island nepořídíte pravidelně (přesto je dobré charterové nabídky monitorovat).


Letenky na Island s přestupem v evropském městě

Pravidelné letecké spoje na Island pořídíte s přestupem – například v Kodani, Mnichově, Frankfurtu nebo v Londýně. Letenky s přestupem mají přirozenou nevýhodu v čekací době mezi jednotlivými lety, ale dnes to nebývá tak dlouhé.

Na Island přímým letem z Německa nebo Rakouska

Také je zde možnost na Island využít levnějšího přímého leteckého spojení z Vídně nebo německých měst (například Mnichov), která nejsou z ČR příliš vzdálená. Pokud pro vás není problém se dopravit do daného města, máte šanci na rychlou a cenově zajímavou letenku na Island.

Nízkonákladové letenky na Island

Také můžete zkusit letenku na Island s využitím menší a nízkonákladové společnosti a sami si vytvořit kombinaci. Hodně levně vás může přijít kombinace letu s využitím spoje s nízkonákladovou leteckou společností Iceland Express (www.icelandexpress.com), která z Islandu létá do řady evropských měst (Londýn, Kodaň, Varšava, Berlín, Frankfurt) a pak si co nejlevněji pořídit letenku do daného evropského města (nízkonákladové i linkové lety do daných měst pořídíte celkem jednoduše).

Orientační ceny letenek na Island

Ceny letenek na Island se pohybují cca okolo 14 – 20 tisíc Kč. Výše zmíněná nízkonákladová kombinace vás může vyjít i pod 10 tisic Kč.

Letiště na Islandu - Reykjavík = Keflavík

Všechny mezinárodní spoje přistávají na letišti u města Keflavík, nedaleko (asi 50 km) od Reykjavíku. Autobusová doprava do hlavního města je pravidelná, v ceně v přepočtu cca okolo 400 Kč. Letiště Keflavík je moderní pěkné letiště položené uprostřed až magické sopečné pustiny a kousek od moře. Pokud byste měli na letišti Keflavík delší dobu čekat (například při zpoždění vaší letenky), tak si moc neužijete, ale jinak je letiště spolehlivé a pohodové.

Rezervujte letenky na Island online

ONLINE REZERVACE LETENEK
Místo odletu:
Místo příletu:
Datum odletu: (DD.MM.RRRR)
Datum návratu: (DD.MM.RRRR)

Letenky na Island do Reykjavíku, resp. Keflavíku rezervujte na Královna.cz, u největšího online prodejce letenek provozovaného společností Student Agency. Letenky rezervujete z globální celosvětové nabídky vše možných tarifů letenek na Island s vyjímkou řady nízkonákladových letenek, které v nabídce linkových letů nejsou. Vyhledávání je nastaveno na odlet z Prahy a Vídně, ale můžete měnit na jiná města - od pouze Prahy či Vídně, Mnichova až po Londýn apod.


Zájezdy na Island

Nabídka rozmanitých zájezdů na Island... >>

Ubytování na Islandu

Rezervujte si ubytování na Islandu online, informujte se o speficikách ubytování na Islandu... >>

Letenky na Island

Informace o letenkách na Island & online prodej... >>
 

Diashow turné Island 2015

Island jako „horkou zemi s ledovou tváří“ představuje cestovatel a fotograf Martin Loew.... >>

Pozorování velryb

Whalewatching - jedinečná možnost prohlédnout si velryby a ptactvo je dostupná na více místech ostrova... >>

Pozorování velryb

Whalewatching - jedinečná možnost prohlédnout si velryby a ptactvo je dostupná na více místech ostrova... >>

Islandský kůň

Na toto ve světě proslulé koňské plemeno na Islandu narazíte jednoduše... >>

Letecký výlet do Grónska

Pro náročnější je tu možnost jednodenního výletu až do Grónska... >>
 

UŽITEČNÉ ODKAZY

Webkamery | Počasí

Zájezdy | Letenky

Ubytování | Půjčovny aut


 


Máte-li dotazy ohledně těchto stránek, nebo vás zajíma jakákoli spolupráce, nebo byste se na těchto stránkách rádi podělili se zkušenostmi o Islandu, kontaktujte nás.