Island a vše o něm - informace pro cestovatele


OBLASTI ISLANDU:

+ Podrobnější informace o vybraných místech.
 

Kontakt:


 

 


Zlatý Okruh (Geysir, Gullfoss, Thingvellir)

Obrázky gigantického vodopádu Gullfoss a nedalekého gejzíru Geysir naleznete na velké části pohlednic z Islandu. Tyto dvě destinace patří k symbolům Islandu a jsou hlavními součástmi takzvaného Zlatého Okruhu – turistického magnetu jihozápadu Islandu (zejména pro ty méně náročné turisty). Dalším magnetem okruhu je národní park Thingvellir s překrásnou krajinou sopečného původu.

Geysir

Geysir se jednoduše přezdívá oblasti gejzírů v geotermálním poli Haukadalur. Hlavním gejzírem je zde Velký Gejzír (Stóri Geysir), po kterém se jmenují další gejzíry na světě. Měl by mít sílu tryskat až 60 metrů vysoko. K erupcím dochází ovšem zřídka a tak zaručenou podívanou turistům nabídne o kus dál menší bratr Velkého Gejzíru – Strokkur. Ten tryská každých cca pět minut do výšky okolo 10 metrů, ale někdy až ke 20 metrům. Vedle Gesiru naleznete hotel, parkoviště a možnosti občerstvení.

Gullfoss

O pár kilometrů dále za Geysirem směrem k vysočině narazíte na nejrásnější vodopád Islandu – mohutný Gullfoss. Přes dva schody padající masa vody do kaňonu tvoří nezapomenutelný obrázek. V létě, kdy řeka Hvítá sílí vlivem tajících ledovců, je Gullfoss opravdu monumentální ukázkou velikosti přírody a na druhé straně pomíjivosti člověka. Nad Gullfossem je parkoviště, restaurace a obchod s různými islandskými suvenýry. Video z Gullfossu najdete zde (třetí a čtvrté video).

Národní park Thingvellir

Další ze součástí Zlatého okruhu je národní park Thingvellir. Místo je nejen plné přírodních krás,ale také je historicky důležité. Roku 930 zde zasedlo první islandské zákonodárné shromáždění. Národní park je nádherným přírodním útvarem vytvořeným sopečnou činností. V turistickém centru u parkoviště se můžete informovat o možnostech výletů po parku – je jich mnoho. Park je plný klidné přírody, vodopádů, propastí a dalších sopečných útvarů.

Fotografie oblastí Zlatého OkruhuZájezdy na Island

Nabídka rozmanitých zájezdů na Island... >>

Ubytování na Islandu

Rezervujte si ubytování na Islandu online, informujte se o speficikách ubytování na Islandu... >>

Letenky na Island

Informace o letenkách na Island & online prodej... >>
 

Diashow turné Island 2015

Island jako „horkou zemi s ledovou tváří“ představuje cestovatel a fotograf Martin Loew.... >>

Pozorování velryb

Whalewatching - jedinečná možnost prohlédnout si velryby a ptactvo je dostupná na více místech ostrova... >>

Pozorování velryb

Whalewatching - jedinečná možnost prohlédnout si velryby a ptactvo je dostupná na více místech ostrova... >>

Islandský kůň

Na toto ve světě proslulé koňské plemeno na Islandu narazíte jednoduše... >>

Letecký výlet do Grónska

Pro náročnější je tu možnost jednodenního výletu až do Grónska... >>
 

UŽITEČNÉ ODKAZY

Webkamery | Počasí

Zájezdy | Letenky

Ubytování | Půjčovny aut


 


Máte-li dotazy ohledně těchto stránek, nebo vás zajíma jakákoli spolupráce, nebo byste se na těchto stránkách rádi podělili se zkušenostmi o Islandu, kontaktujte nás.