Island a vše o něm - informace pro cestovatele


OBLASTI ISLANDU:

+ Podrobnější informace o vybraných místech.
 

Kontakt:


 

 


Ubytování - hotely na Islandu, Reykjavík a další

Ceny ubytování v hotelech na Islandu jsou rozdílné. Hlavní rozdíl spočívá v tom, jestli jste ve městě v čele s Reykjavíkem, nebo se nacházíte na venkově případě na východě ostrova. Také záleží na době, kdy Island navštěvujete.


Na Islandu je možné ubytování od lepších hotelů až po kempy. Ubytování v klasických hotelech není zrovna levné, ale s vyššími cenami se na Islandu budete muset smířit tak jako tak.

Cena ubytování v hotelech na Islandu

Pokud se na Island vydáváte v létě, tak kempy mohou být tou správnou relativně levnou variantou. Samozřejmě při nepřízni počasí si tuto volbu budete pochvalovat méně. Island má ale také poměrně hustou síť hostelů, mládežnických a školních ubytoven které jsou většinou velmi příjemné a nejsou na islandské poměry drahé (ceny orientačně mezi 1000-2500 ISK za noc). V ubytovnách musíte mít vlastní spacák, ale naleznete tam zpravidla společnou kuchyňku, jídelnu, koupelnu a někdy i mnoho dalšího vybavení. Můj osobní pocit byl takový, že lepší reklamu na výrobky IKEA jsem neviděl :)

Jak vyhledávat ubytování na Islandu

Většina ubytovacích kapacit (kromě lepších hotelů) je otevřena pouze v sezóně a vzhledem k roustoucímu zájmu o turistiku na Islandu je dobré si ubytování vyhlédnout a/nebo zamluvit předem. Výhodou cestování na Island s cestovními kancelářemi bezesporu je fakt, že ubytování si nemusíte domlouvat, obstarají to za vás cestovní kanceláře. Pokud hledáte konkrétní zdroje ubytování na Islandu, zkuste především online nabídku ubytování na Islandu od Booking.com. Pokud vás neuspokojí, zkuste například www.hoteledda.is, www.fosshotel.is, www.hostel.is, www.farmholidays.is, www.icehotels.is. Ceny jsou různé.

Rezervujte ubytování na Islandu online

Ubytování rezervujte prostřednictvím Booking.com, světového online rezervačního systému ubytování, který po celém světě nabízí desítky tisíc různých hotelů. Booking.com nabízí jak více luxusní hotely, tak menší hotýlky a hostely. To samozřejmě platí i pro nabídku hotelů v Reykjavíku nebo jinde na Islandu, jak se sami můžete přesvědčit.Tento web provozuje agentura MusicNote.cz, provozovatel rezervačního systému NetHotels.cz (ubytování New York, Budapešť, Brusel a další města).


Zájezdy na Island

Nabídka rozmanitých zájezdů na Island... >>

Ubytování na Islandu

Rezervujte si ubytování na Islandu online, informujte se o speficikách ubytování na Islandu... >>

Letenky na Island

Informace o letenkách na Island & online prodej... >>
 

Diashow turné Island 2015

Island jako „horkou zemi s ledovou tváří“ představuje cestovatel a fotograf Martin Loew.... >>

Pozorování velryb

Whalewatching - jedinečná možnost prohlédnout si velryby a ptactvo je dostupná na více místech ostrova... >>

Pozorování velryb

Whalewatching - jedinečná možnost prohlédnout si velryby a ptactvo je dostupná na více místech ostrova... >>

Islandský kůň

Na toto ve světě proslulé koňské plemeno na Islandu narazíte jednoduše... >>

Letecký výlet do Grónska

Pro náročnější je tu možnost jednodenního výletu až do Grónska... >>
 

UŽITEČNÉ ODKAZY

Webkamery | Počasí

Zájezdy | Letenky

Ubytování | Půjčovny aut


 


Máte-li dotazy ohledně těchto stránek, nebo vás zajíma jakákoli spolupráce, nebo byste se na těchto stránkách rádi podělili se zkušenostmi o Islandu, kontaktujte nás.