Island a vše o něm - informace pro cestovatele


OBLASTI ISLANDU:

+ Podrobnější informace o vybraných místech.
 

Kontakt:


 

 


Poloostrov Snaefellsnes

Sopečných útvarů plný podlouhlý na západ vyčnívající poloostrov Snaefellsnes s největším městem Stykkishólmur je zajímavý především díky nádherné již nečinné sopce Snaefellsjökull. Návštěvníkům Islandu (například těm, kteří cestují po okružní silnici) rozhodně doporučujeme udělat si odbočku na tento poloostrov. Snaefellsnes turistům nabízí řadu unikátních zážitků a přírodních krás.

Sopka Snaefellsjökull

Již nečinná sopka Snaefellsjökull je jedním z nejkrásnějších míst Islandu. Výhledy na sopku pokrytou ledovcem naleznete na mnoha pohlednicích z Islandu. Ze západní strany sopku obepíná kvalitní silnice, výhledy na moře ze svahů sopky si tedy můžete dopřát i z automobilu. Nicméně pokud máte čas, určitě neprohloupíte, vydáte-li se v okolí Snaefellsjökullu na výlet. Možností je mnoho.
Z nedaleké vesničky Arnarstapi můžete podnikat mnoho pěších výletů po svazích sopky a po okolí. Možné jsou i výlety na ledovec – pěšky nebo na skútru, ale pouze ze zkušeným průvodcem. Okolo sopky Snaefellsjökull také doporučujeme navštívit další místa, například populární pláž Búd nebo útesy Lóndrangar, kde můžete pozorovat ptáky včetně alek a papuchalků.

Stykkishólmur

Největším městem na poloostrově Snaefellsnes je Stykkishólmur. Město s více než tisíci obyvateli je zajímavé především svojí architekturou. Ve městě naleznete množství historických objektů a poznáte, jakém stylu se na Islandu stavělo před lety. Přímo ve městě je řada pěkných výhledů na moře a desítky ostrůvků, které se u pobřeží nacházejí. Z turistických atrakcí mnoho turistů nevynechá zážitek v podobě plavby lodí okolo ostrůvků a nedalekých útesů.

Další zajímavosti na poloostrově Snaefellsnes

Druhým větším městem na poloostrově je Ólafsvík, jedno z několika míst, odkud jsou pořádány plavby za pozorováním velryb. Na celém poloostrově Snaefellsnes je znát jeho sopečný původ a turisté, kteří sem na svých cestách okolo Islandu zavítají, svého rozhodnutí nelitují.


Zájezdy na Island

Nabídka rozmanitých zájezdů na Island... >>

Ubytování na Islandu

Rezervujte si ubytování na Islandu online, informujte se o speficikách ubytování na Islandu... >>

Letenky na Island

Informace o letenkách na Island & online prodej... >>
 

Diashow turné Island 2015

Island jako „horkou zemi s ledovou tváří“ představuje cestovatel a fotograf Martin Loew.... >>

Pozorování velryb

Whalewatching - jedinečná možnost prohlédnout si velryby a ptactvo je dostupná na více místech ostrova... >>

Pozorování velryb

Whalewatching - jedinečná možnost prohlédnout si velryby a ptactvo je dostupná na více místech ostrova... >>

Islandský kůň

Na toto ve světě proslulé koňské plemeno na Islandu narazíte jednoduše... >>

Letecký výlet do Grónska

Pro náročnější je tu možnost jednodenního výletu až do Grónska... >>
 

UŽITEČNÉ ODKAZY

Webkamery | Počasí

Zájezdy | Letenky

Ubytování | Půjčovny aut


 


Máte-li dotazy ohledně těchto stránek, nebo vás zajíma jakákoli spolupráce, nebo byste se na těchto stránkách rádi podělili se zkušenostmi o Islandu, kontaktujte nás.