Island a vše o něm - informace pro cestovatele


OBLASTI ISLANDU:

+ Podrobnější informace o vybraných místech.
 

Kontakt:


 

 


Východ Islandu

Východní oblast Islandu zdaleka nepatří k nejnavštěvovanějším a nejpopulárnějším. Přesto má své nezaměnitelné kouzlo. Východ Islandu, to jsou dlouhé krásné fjordy, příjemné zelené pláně a v jižní části přechod mezi touto krajinou a ledovcovou oblastí Islandského jihu zatímco v severozápadní části východního Islandu je znatelný přechod do sopečné krajiny okolo jezera Mývatn. Centrem oblasti je město Egilsstadir.

Egilsstadir

Nejvýznamější město této oblasti, i když má pouze přes 1500 obyvatel. Egilsstadir nabízí vše, co cestovatel může potřebovat včetně širší nabídky ubytování. Rovněž slouží jako destinace pro letecké spojení se západem Islandu, zejména s Reykjavíkem.

Východní fjordy

Pro východ Islandu jsou typické krásné fjordy. Jedna z nejkrásnějších míst v této oblasti jsou opuštěný fjord Mjóifjördur, který naleznete kousek cesty na jih od Egilsstadiru, oblasti okolo osady Brekka s množstvím vodopádů a jiných divů. Zajímavým místem je i osada a maják Dalatangi na východ od Egilsstadiru. Východní fjordy v oblasti okolo Egilsstadiru (na jihu východní části Islandu) jsou relativně hustě obydlené. Jedná se ve velké míře o rybářské vesnice - například Reydarfjördur, Eskifjördur a Neskaupstadur, odkud můžete vyrazit na lodní výlety do okolí.
Městečko Seyjdisfjördur je velmi významné z toho důvodu, že je nejen krásné, ale především sem připlouvá lodní doprava z Evropy. Město má pod 1000 obyvatel. Severní fjordy ve východní části Islandu nejsou tak četné, ale jsou stejně krásné. Větší osídlení je zde především v městečku Vopnafjördur), zajímavé výhledy nabízí i menší fjord a vesnička Borgafjördur.

Höfn

Město nacházející se víceméně na hranici s jižní oblastí Islandu a okolní krajina je také podobná. Höfn je jedno z největších měst v jižních oblastech Islandu, přesto je relativně blízko k východním oblastem a je na místě město zařadit k právě východním oblastem. Pro cestovatele je důležité, že blízko města Höfn naleznete Skálafellsjökull, což je středisko k výletům na ledovec Vatnajökull.

Fotogalerie krajiny na východě IslanduZájezdy na Island

Nabídka rozmanitých zájezdů na Island... >>

Ubytování na Islandu

Rezervujte si ubytování na Islandu online, informujte se o speficikách ubytování na Islandu... >>

Letenky na Island

Informace o letenkách na Island & online prodej... >>
 

Diashow turné Island 2015

Island jako „horkou zemi s ledovou tváří“ představuje cestovatel a fotograf Martin Loew.... >>

Pozorování velryb

Whalewatching - jedinečná možnost prohlédnout si velryby a ptactvo je dostupná na více místech ostrova... >>

Pozorování velryb

Whalewatching - jedinečná možnost prohlédnout si velryby a ptactvo je dostupná na více místech ostrova... >>

Islandský kůň

Na toto ve světě proslulé koňské plemeno na Islandu narazíte jednoduše... >>

Letecký výlet do Grónska

Pro náročnější je tu možnost jednodenního výletu až do Grónska... >>
 

UŽITEČNÉ ODKAZY

Webkamery | Počasí

Zájezdy | Letenky

Ubytování | Půjčovny aut


 


Máte-li dotazy ohledně těchto stránek, nebo vás zajíma jakákoli spolupráce, nebo byste se na těchto stránkách rádi podělili se zkušenostmi o Islandu, kontaktujte nás.