Island a vše o něm - informace pro cestovatele


OBLASTI ISLANDU:

+ Podrobnější informace o vybraných místech.
 

Kontakt:


 

 


Severozápadní poloostrov

Severozápadní oblast Islandu, to je svým způsobem takový jiný Island. Oblast je charakterizována drsnou přírodou a počasím (obvykle ještě drsnější než jinde na Islandu). Na celém Islandu je také (s vyjímkou Reykjavíku a okolí) řídké osídlení, ale v severozápadní oblasti je velmi řídké.
Krajina je zde prořezávána mnohými rozmanitými fjordy (krátkými i dlouhými, úzkými i širokými), krajina je místy poměrně hornatá a naleznete zde nespočet vodních toků a větších i menších vodopádů. V oblasti si na své přijdou vášniví ornitologové. V různých oblastech včetně ostrovů a ostrůvků, na které jsou pořádány i výlety, zde hnízdí obrovské množství ptactva včetně populárních papuchalků.

Hlavním městem je třítisícový Ísafjordur

Ísafjordur, hlavní a největší město severozápadní oblasti je vhodným centrem pro objevování dalekého okolí. V blízkosti města se nachází větších městeček (například Bolungarvík, Hnífsdalur, Flateyri, Súdavík), celá oblast je tedy na poměry islandského severozápadu opravdu hustě osídlená. Město nabízí dost příležitostí k ubytování, obchody, muzea a v informačním centru naleznete nabídku mnoha výletů do okolí. Nedaleko Ísafjorduru se nachází zimní středisko Seljalandsdal – pro případ, že Island navštěvujete za příznivého zimního počasí. Dále můžete podnikat výlety například na nedaleký ostrůvek Vigru s jediným větrným mlýnem na Islandu nebo k termálnímu koupališti Reykjafjordur na poloostrově Hornstrandir (viz níže).

Hornstrandir - východní poloostrov

Hornstrandir, východní ze severozápadních poloostrovů, je symbolický krásnými útesy a nedotčenou přírodou. Kromě výše zmíněného Reykjafjorduru, který je dostupný lodí z Ísafjorduru, na východním pobřeží naleznete jižněji položené unikátní termální koupaliště Krossnes, které leží přímo na břehu Severního moře.

Západní poloostrov

Západní poloostrov Islandského severozápadu je stejně jako ten východní divoký, drsný a plný krásné přírody. Určitě zde stojí za to navštívit Látrabjarg. Je to cca 450 metrů vysoká skalní stěna utvořená z čediče, unikátního tvaru, monumentálně vystupující z moře. Je to také veliké hnízdiště rozličných druhů ptactva, například alek nebo papuchalků. Kousek západně od Látrabjargu můžete stanout na nejzápadnějším místě evropského kontinentu.

Severozápadní oblast často leží mimo trasu většiny turistů (leží mimo okruh symbolizovaný okružní silnicí číslo 1). Cesty jsou zde především prašné, pro ideální objevování autem je tedy lepší terénní vůz. Nicméně vzhledem k leteckému spojení s jinými městy Islandu a velké nabídce výletů z Ísafjorduru lze poznat tuto oblast i bez automobilu. Pokud trávíte na Islandu delší čas a máte pár dní na návštěvu severozápadu, určitě nebudete litovat.

Fotografie Severozápadního poloostrovaZájezdy na Island

Nabídka rozmanitých zájezdů na Island... >>

Ubytování na Islandu

Rezervujte si ubytování na Islandu online, informujte se o speficikách ubytování na Islandu... >>

Letenky na Island

Informace o letenkách na Island & online prodej... >>
 

Diashow turné Island 2015

Island jako „horkou zemi s ledovou tváří“ představuje cestovatel a fotograf Martin Loew.... >>

Pozorování velryb

Whalewatching - jedinečná možnost prohlédnout si velryby a ptactvo je dostupná na více místech ostrova... >>

Pozorování velryb

Whalewatching - jedinečná možnost prohlédnout si velryby a ptactvo je dostupná na více místech ostrova... >>

Islandský kůň

Na toto ve světě proslulé koňské plemeno na Islandu narazíte jednoduše... >>

Letecký výlet do Grónska

Pro náročnější je tu možnost jednodenního výletu až do Grónska... >>
 

UŽITEČNÉ ODKAZY

Webkamery | Počasí

Zájezdy | Letenky

Ubytování | Půjčovny aut


 


Máte-li dotazy ohledně těchto stránek, nebo vás zajíma jakákoli spolupráce, nebo byste se na těchto stránkách rádi podělili se zkušenostmi o Islandu, kontaktujte nás.