Island a vše o něm - informace pro cestovatele


OBLASTI ISLANDU:

+ Podrobnější informace o vybraných místech.
 

Kontakt:


 

 


Húsavík a okolí

Městečko Húsavík na severu Islandu a záliv, ve kterém se nachází, jsou opravdu malebné. Pokud Húsavík navštívíte za pěkného slunečného počasí, je pohled na město, záliv, barevné domy a přístav až romantický.

Húsavík je především spojený s rybářstvím což je znát při prvním pohledu na přístav. Nicméně i mimo něj se s rybářstvím setkáte – ať již se jedná o továrnu na zpracování ryb, která je přístupná veřejnosti nebo o velrybí centrum Hvalamidstodin. Zde se dovíte vše možné o velkých mořských savcích a islandské rybářské historii spojené s velrybami.

Na Islandu je jednou z turisticky nejzajímavějších aktivit pozorování velryb. A právě Húsavík pro tuto jedinečnost skýtá ideální podmínky. Na malých lodích často vyjíždějí po zálivu malé lodě za účelem pozorování velryb a jiných větších savců, popřípadě ptáků. Právě malé lodě jsou pro svoji nehlučnost pro pozorování velryb vhodné. Velryby na Islandu můžete pozorovat na více místech (mnoho výjezdů je pořádáno například přímo z Reykjavíku), ale právě Húsavík je známý tím, že šance spatřit velryby je vždy velmi vysoká. Spolu s výlety za velrybami lodě vyrážejí také pozorovat ptactvo – nedaleko od přístavu se například nachází ostrůvek Lundey, kde hnízdí tisíce ptáků včetně populárních papuchalků.

V Húsavíku je dostatek možností nákupů, stravování a také ubytování. Pokud se podél zálivu vydáte dále za Húsavík na sever, můžete takto ze severu dorazit k Ásbyrgi a národnímu parku Jökulsárgljúfur. Také se můžete vydat objevovat skoro opuštěné severovýchodní výběžky Islandu. Cesty jsou v těchto oblastech výhradně prašné, neasfaltované.

Ti, kteří se k Húsavíku blíží od jihu, by určitě neměli vynechat tzv. Božský vodopád – Godafoss, jeden z nejznámějších islandských vodopádů.

Fotogalerie Městečka Húsavík a okolíZájezdy na Island

Nabídka rozmanitých zájezdů na Island... >>

Ubytování na Islandu

Rezervujte si ubytování na Islandu online, informujte se o speficikách ubytování na Islandu... >>

Letenky na Island

Informace o letenkách na Island & online prodej... >>
 

Diashow turné Island 2015

Island jako „horkou zemi s ledovou tváří“ představuje cestovatel a fotograf Martin Loew.... >>

Pozorování velryb

Whalewatching - jedinečná možnost prohlédnout si velryby a ptactvo je dostupná na více místech ostrova... >>

Pozorování velryb

Whalewatching - jedinečná možnost prohlédnout si velryby a ptactvo je dostupná na více místech ostrova... >>

Islandský kůň

Na toto ve světě proslulé koňské plemeno na Islandu narazíte jednoduše... >>

Letecký výlet do Grónska

Pro náročnější je tu možnost jednodenního výletu až do Grónska... >>
 

UŽITEČNÉ ODKAZY

Webkamery | Počasí

Zájezdy | Letenky

Ubytování | Půjčovny aut


 


Máte-li dotazy ohledně těchto stránek, nebo vás zajíma jakákoli spolupráce, nebo byste se na těchto stránkách rádi podělili se zkušenostmi o Islandu, kontaktujte nás.