Island a vše o něm - informace pro cestovatele


OBLASTI ISLANDU:

+ Podrobnější informace o vybraných místech.
 

Kontakt:


 

 


Keflavík a okolí - poloostrov Sudurnes

Poloostrov, na kterém se náchází Keflavík a okolí se nazývý Sudurnes. Krajina je zde povětšinou strohá. Zejména na pobřeží hnízdí množství ptactva, které můžete pozorovat. Vesnice v oblasti jsou malebné a poklidné, často zaměřené především na rybolov. Na celém poloostrově se nacházejí některé turisticky oblíbené lokality, kterým bezesporu vládne termální koupaliště Modrá Laguna.

Keflavík

Mezinárodní letiště Keflavík je postaveno uprostřed pustiny a svou velikostí spíše připomíná nějaké menší regionální letiště. Přesto sem míří všechny mezinárodní letecké spoje. Do Reykjavíku dorazíte po rychlé silnici po nějakých padesáti kilometrech. Samotné městečko Keflavík, které leží nedaleko, je malebné a z Keflavíku jsou pořádány výlety za pozorováním velryb přičemž stejně jako v případě severoislandského Húsavíku bývá šance spatřit velryby velmi vysoká.

Modrá Laguna (Bláa Lónid)

Když nedaleko Keflavíku směrem na Reykjavík odbočíte doprava, dostanete se k jednomu z magnetů islandského turismu – Modré Laguně. V pusté sopečné oblasti zde tryskají na povrch solfatarové proudy, na kterých je zde postavena velká a důležitá elektrárna. V kamenité oblasti vypadá opravdu jak z jiného světa (nebo jako z Verneova Ocelového města). Hned vedle stojí Modrá Laguna – veliké, moderně vybavené termální koupaliště, které jinde nenaleznete. Modravá voda je teplá v každém ročním období, má léčivé účinky a je základem pro mnoho léčivých i kosmetických produktů. Koupaliště je velmi dobře vybavené, včetně moderních šaten, sprch, obchodu, restaurace a kavárny. I vzhledem k blízkosti koupaliště k mezinárodnímu letišti je opravdu hřích Modrou Lagunu vynechat.

Další zajímavosti v oblasti

Několik kilometrů jižně od Modré Laguny leží vesnička Grindavík, poetická poklidná obec, která je ovšem důležitým rybářským centrem. Kousek na východ je malé vulkanické pole u Krisúvíku, kde zaujme především rozmanitě zbarvená země vulkanickou činností.

Fotogalerie okolí KeflavíkuZájezdy na Island

Nabídka rozmanitých zájezdů na Island... >>

Ubytování na Islandu

Rezervujte si ubytování na Islandu online, informujte se o speficikách ubytování na Islandu... >>

Letenky na Island

Informace o letenkách na Island & online prodej... >>
 

Diashow turné Island 2015

Island jako „horkou zemi s ledovou tváří“ představuje cestovatel a fotograf Martin Loew.... >>

Pozorování velryb

Whalewatching - jedinečná možnost prohlédnout si velryby a ptactvo je dostupná na více místech ostrova... >>

Pozorování velryb

Whalewatching - jedinečná možnost prohlédnout si velryby a ptactvo je dostupná na více místech ostrova... >>

Islandský kůň

Na toto ve světě proslulé koňské plemeno na Islandu narazíte jednoduše... >>

Letecký výlet do Grónska

Pro náročnější je tu možnost jednodenního výletu až do Grónska... >>
 

UŽITEČNÉ ODKAZY

Webkamery | Počasí

Zájezdy | Letenky

Ubytování | Půjčovny aut


 


Máte-li dotazy ohledně těchto stránek, nebo vás zajíma jakákoli spolupráce, nebo byste se na těchto stránkách rádi podělili se zkušenostmi o Islandu, kontaktujte nás.