Island a vše o něm - informace pro cestovatele


OBLASTI ISLANDU:

+ Podrobnější informace o vybraných místech.
 

Kontakt:


 

 


Cyklistika na Islandu

Cyklistiku si s Islandem mnozí nespojují, přesto si cyklisté na Islandu mohou přijít na své. Faktem je, že vzhledem k vzdálenosti Islandu cestovatelé jízdní kolo zpravidla na Island neberou. Navíc je Island rozsáhlý a půjčení automobilu znamená daleko větší šanci ostrov poznat. Cyklisté ale také na Island cestují, s vlastní nebo s vypůjčenou výbavou.

Krajina Islandu je z cyklistického pohledu ideální, zejména mimo větší města. Silnice jsou kvalitní a automobily na nich potkáte poměrně zřídka. Krajinný ráz v oblastech mimo vysočinu není pro zkušené cyklisty (předpokládejme, že na Island se za cyklistikou vydávají zejména již zkušení) zvlášť náročný, i když na jízdu po rovinkách také zapomeňte. O krásách krajinné scenérie není třeba mluvit. V letní sezóně nabízí Island i mnoho možností ubytování včetně hostelů a kempů a tak podmínky pro dlouhé cyklistické výlety jsou dobré.

Pro cyklisty je samozřejmě nepříjemné drsnější, větrné a poměrně často deštivé počasí, které na Islandu panuje. Ale v letní sezóně, kdy i teploty jsou vyhovující, je cyklistika na Islandu dobrým a dostupným zážitkem. Po opravdu náročné cyklisty by například možnost objet Island po okružní silnici číslo 1 určitě mohla být velkým lákadlem.

Například v na islandské poměry více obydlených oblastech jihozápadního Islandu, včetně oblastí okolo Reykjavíku i lokalit v rámci populárního Zlatého Okruhu, je cyklistika relativně populární a jsou zde dokonce pořádány i organizované výlety. Na půjčovny kol zde samozřejmě také narazíte.


Zájezdy na Island

Nabídka rozmanitých zájezdů na Island... >>

Ubytování na Islandu

Rezervujte si ubytování na Islandu online, informujte se o speficikách ubytování na Islandu... >>

Letenky na Island

Informace o letenkách na Island & online prodej... >>
 

Diashow turné Island 2015

Island jako „horkou zemi s ledovou tváří“ představuje cestovatel a fotograf Martin Loew.... >>

Pozorování velryb

Whalewatching - jedinečná možnost prohlédnout si velryby a ptactvo je dostupná na více místech ostrova... >>

Pozorování velryb

Whalewatching - jedinečná možnost prohlédnout si velryby a ptactvo je dostupná na více místech ostrova... >>

Islandský kůň

Na toto ve světě proslulé koňské plemeno na Islandu narazíte jednoduše... >>

Letecký výlet do Grónska

Pro náročnější je tu možnost jednodenního výletu až do Grónska... >>
 

UŽITEČNÉ ODKAZY

Webkamery | Počasí

Zájezdy | Letenky

Ubytování | Půjčovny aut


 


Máte-li dotazy ohledně těchto stránek, nebo vás zajíma jakákoli spolupráce, nebo byste se na těchto stránkách rádi podělili se zkušenostmi o Islandu, kontaktujte nás.